تاریخ : پنجشنبه 1 مهر 1400
کد 133

تداوم پیشتازی سراب در واکسیناسیون

دکتر نادی خبرداد:تاکنون 79.7درصد جمعیت بالای 18 سال در سراب دوز اول واکسن کرونا را دریافت کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشکده علوم پزشکی سراب،

"دکتراکبرنادی رئیس دانشکده علوم پزشکی سراب "در گفتگو با مفدا سراب گفت:تاکنون با واکسیناسیون 76هزار و 529نفر در سراب که دوز اول را دریافت کردند شمار افراد تحت پوشش قرارگرفته واکسیناسیون در سراب به 79.7درصد جمعیت هدف رسید.

وی با بیان اینکه با مجاهدت پرسنل و داوطلبان فعال در عرصه واکسیناسیون سراب همچنان در رتبه بندی سامانه وزرات بهداشت پیشتازی خود را حفظ کرده است یاداورشد: با واکسیناسیون کامل 24هزارو 486 نفر در سراب درصد افرادی که از جمعیت بالای 18 سال هردونوبت واکسن را دریافت کردند به 25.5درصد رسیده است.

دکترنادی باردیگر از همشهریانی که به هردلیل موفق به دریافت واکسن نشدند توصیه کرد زمان را از دست ندهند تا در آینده با مشکلات موج های بعدی روبرو نشوند.

چه خبراز بستری ها؟

رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی سراب از کاهش شماربستری های کرونایی در سراب خبرداد و افزود:با فروکش کردن موج پنجم و تغییر وضعیت سراب از قرمز به نارنجی شماربستری ها کاهش چشمگیری داشته و هم اینک 41 نفر در بیمارستان بستری و تحت مداوای پزشکان قراردارند.

وی ادامه داد:تا امروز از زمان اعلام پاندمی کرونایی در سراب از 17هزارو 921تست انجام یافته ،نمونه های 6هزارو 688 نفر مثبت قطعی بوده است و متاسفانه تاکنون 188نفربراثر ابتلا به کرونا در سراب جان خود را از دست داده اند.