تاریخ : پنجشنبه 8 ارديبهشت 1401
کد 175

ایجاد مرکز انتقال خون در سراب نهایی می شود

نماینده مردم سراب از نهایی شدن ایجاد مرکز انتقال خون در سراب خبرداد.

به گزارش وبدا سراب ،یوسف داودی در کارگروه توسعه حوزه سلامت که با موضوع ایجاد مرکز انتقال خون در سراب با حضور مدیرکل سازمان انتقال خون استان برگزار شد، گفت: بزودی مرکز انتقال خون در ساختمان پیش بینی شده شروع به فعالیت خواهد کرد و در نخستین گام در روزهای مشخص شده اخذ خون از داوطلبان صورت خواهد گرفت و در صورت استقبال اهالی و مشارکت در این امر خیر و انسانی با توسعه این مرکز بانک خون سراب با جذب نیروی تخصصی مورد نیاز فعالیت خود را گسترده‌تر کرده و شهرهای همجوار را نیز پوشش خواهد داد.

این گزارش حاکی است با اخذ دستور از مقام عالی وزارت و پی نوشت صریح به درخواست نماینده سراب مقدمات و بسترسازی‌های لازم از طرف دانشکده علوم پزشکی سراب صورت گرفته و این مطالبه عمومی مردم با اولویت از طرف نماینده مردم پیگیری و منجر به نتیجه برای منطقه شد.

علی رسولی مدیرکل انتقال خون استان نیز در این جلسه با اشاره به ضرورت فرهنگ سازی در اهدای خون و تلاش برای مشارکت گسترده مردم در این امر خیر تصریح کرد: در نخستین قدم با تجهیز مکان پیش بینی شده و آموزش نیروی انسانی و تخصصی مورد نیاز، در روزهای ثابتی خون گیری به عمل خواهد آمد.

اکبر نادی رئیس دانشکده علوم پزشکی سراب نیز در این نشست از نقش سازنده و تأثیرگذار نماینده سراب در پیگیری و تلاش بر تعالی و تحول مثبت در حوزه سلامت قدردانی کرد.