تاریخ : دوشنبه 12 ارديبهشت 1401
کد 179

هفته سلامت فرصتی برای معرفی خدمات جهادگران سلامت است

رئیس دانشکده علوم پزشکی سراب هفته سلامت را فرصتی برای معرفی و انعکاس خدمات جهادگران سلامت عنوان کرد.

به گزارش وبدا سراب"دکتراکبر نادی رئیس دانشکده علوم پزشکی سراب" در نشست کمیته برنامه‌ریزی برگزاری هفته سلامت در دانشکده علوم پزشکی سراب گفت: هفته سلامت فرصت بسیار خوبی برای معرفی عملکرد و فعالیت جهادگران سلامت و خدمات صورت گرفته در این حوزه می باشد.

وی با اشاره به ااهمیت  مقوله سلامت یادآور شد: در هفته سلامت باید این موضوع تبیین شود که سلامت فقط مختص دانشکده‌های علوم پزشکی نیست و برای حصول به نتایج بهتر نیازمند همکاری های بین بخشی و نیز همکاری های عمومی در جامعه است.

دبیر کارگروه سلامت شهرستان سراب تصریح کرد:   پاندمی کرونا نشان داد که  برای مقابله با چنین ویروس های خطرناکی باید همه جامعه بسیج شوند.

دکتر نادی با اشاره به اینکه کارنامه دانشکده علوم پزشکی سراب در بحث کرونا مثبت است یادآور شد: هیچ بیمار کرونایی در شهرستان سراب از خدمات درمانی و رسیدگی پزشکی محروم نماند و بیمارستان امام ره سراب و مراکز بهداشتی و غربالگری به صورت تمام وقت درخدمت شهروندان بودند.

جواد عباس زاده مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشکده علوم پزشکی سراب نیز با اشاره به برنامه‌ریزی صورت گرفته در این نشست گفت:  برگزاری نشست های خبری با اصحاب رسانه ،نواخته شدن  زنگ سلامت در یکی از مدارس سراب، برگزاری جلسات جداگانه با مدیران ارشد شهرستان، پیاده روی خانوادگی خانواده سلامت، برگزاری مسابقه نقاشی با موضوعات مختلف حوزه سلامت و شعار سازمان بهداشت جهانی و چند برنامه دیگر از مهم ترین برنامه های هفته سلامت در شهرستان سراب خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به شعارامسال "سلامت سیاره ما سلامت همه ما"و اهمیت سازمان های مردم نهاد تلاش خواهیم کرد تا ارتباط و تعامل بیشتری با سازمان های مردم نهاد داشته باشیم.