تاریخ : يکشنبه 22 خرداد 1401
کد 188

برگی از دفترخدمت/زهراسلمان زاده بهورز روستای اسبفروشان

بهورز روستای اسبفروشان خدمت به مردم را مهمترینت هدف یک بهورز عنوان کرد.
به گزارش وبدا سراب، در ادامه سلسله گفتگوهای خود با بازنشستگان و پیشکسوتانی که بعد از 30سال از خدمات اداری خداحافظی می کنند و به منظور نگارش تجربیات این عزیزان در قالب طرح "دفترخدمت"این بار با زهرا سلمان زاده بهورز روستای اسبفروشان گفتگویی انجام دادیم :
زهرا سلمان زاده بهورز و مراقب سلامت روستای اسبفروشان که در سن ۱۸ سالگی وارد حوزه سلامت و خدمت رسانی به مردم شد و اینک بعد از ۳۰ سال خدمت صادقانه بازنشسته شده است.
وی در مصاحبه ای با خبرنگارما در مورد  ابراز خشنودی از اینکه در این مدت توانسته است گره گشا و یاریگر مردم منطقه در حوزه سلامت باشد اظهارکرد:   بهورزان  به عنوان طلایه داران  حوزه سلامت درصف اول تلاش می کنند و در موضوع همه گیری کرونا نیز درامر مراقبت و غربالگری بیماران نهایت اهتمام را داشتند. 


وی به ذکر خاطره‌ای  در این مورد پرداخت و گفت: در زمان زمانی که این بیماری به صورت تابو تبدیل شده بود یکی از اهالی روستا که آزمایش مثبت شده بود به بد و بیراه گویی  پرداخت که  چرا اسم مرا به مرکز بهداشت گزارش داده اید،و درنهایت با وساطت خواهرش موضوع فیصله یافت و بعد از مدتها وی با حضور در خانه بهداشت از نحوه برخورد خود  ابراز ناراحتی کرد.

وی همچنین گفت :در طول این مدت مردم  همکاری خود را به نحو شایسته نشان دادندو کمک های مختلفی به خانواده‌های نیازمند و نیز بیماران کرونایی صورت گرفت و به نظر من اسبفروشان و درکل شهرستان سراب در آزمون کرونا  موفق بودند.


سلمان زاده تاکید کرد  اگر زمان به عقب بازگردد و بخواهد استخدام شود دوباره شغل بهورزی را برمی گزیند و این شغل را ذخیره دنیا و آخرت خودمی داند و دعای خیر بیماران بهترین توشه زندگی است.
این مراقب سلامت  به همکاران خود توصیه کرد  تا همواره با مردم با اخلاق شایسته و گشاده رویی برخورد کنند.

وی گریزی  نیز به طرح تعالی سلامت و کنترل و جوانی جمعیت زد و افزود: زمانی با سیاست‌های وزارت بهداشت بسیار تشویق می‌کردیم تا مادران به توبوکتومی(بستن لوله های رحمی) تشویق شوند  و تبلیغات روی آن صورت می گرفت هرچند که به اذعان این بهورز  او به لحاظ قلبی باور نداشته اما مجبور بوده،طبق قوانین بهداشت اعمل کند و اکنون نیز با ابلاغ سیاست های جدید و لغو قانوان سابق فرزند اوری و تشویق به فرزند اوری دراولویت کار قرارگرفته که امیدواریم دراین راستا موفقیت حاصل شود.