تاریخ : دوشنبه 26 دي 1401
کد 267

در نشست بانوان شاغل در دانشکده علوم پزشکی سراب

جایگاه ویژه زن در اسلام و قرآن مورد تاکید قرار گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین شیخ سعید حبیب زاده: هرجا در قرآن از مردان نام برده شده درکنار آن از زنان نیز یادشده (مومنان و مومنان ؛مسلمین و مسلمات ) و ازبرخی زنان برگزیده الهی نیز سخن به میان آمده است.
حجت الاسلام والمسلمین شیخ سعید حبیب زاده از روحانیان سراب در جمع همکاران   دانشکده علوم پزشکی  گفت:شعار زن زندگی آزادی شعار اسلام و مطلوب و خواسته دین خداست اما متاسفانه این واژه ها اکنون توسط عده ای به گروگان گرفته شده است.
وی افزود:زندگی  به بهترین شکل ممکن برای بانوان و زنان در قرآن و دین اسلام ترسیم شده است.
این کارشناس و دین پژوه با تاکید براینکه آنچه در برخی کشورهای اسلامی از سیمای زن ارائه می شود بازنمایی  زن در اسلام نیست یادآورشد:هرجا در قرآن از مردان نام برده شده درکنار آن از زنان نیز یادشده (مومنان و مومنان ؛مسلمین و مسلمات ) و ازبرخی زنان برگزیده الهی نیز سخن به میان آمده است.
حجت الاسلام والمسلمین حبیب زاده  با طرح این پرسش که  غرب کدامین زن را به عنوان الگو معرفی کرده تصریح کرد:نام حضرت خدیجه ؛حضرت فاطمه ژهرا و خانم ام البنین  با کرامات و فضایل بی شمار می درخشد  و ما بهترین گنجینه را در حوزه زنان داریم .

دکترنادی :بیش از ۶۰درصد کارکنان مجموعه دانشکده علوم پزشکی  سراب را  زنان تشکیل می دهند و مسیر پیشرفت آنها فراهم است.
رئیس دانشکده علوم پزشکی  سراب تصریح کرد:در هفته گذشته که میزبان مادران و خواهران زهرایی بودیم شاهد حضور مادران و بانوان بزرگواری بودیم که با صبر و استقامت مثال زدنی خود از  فرزندان خود به خاطر دین و میهن گذشتند.
  • واحد ارجاع دهنده دانشگاه علوم پزشکی سراب