تاریخ : شنبه 17 اسفند 1398
کد 70

شهروندان سرابی در خانه ها بمانند

رئیس دانشکده علوم پزشکی سراب از شهروندان سرابی خو.است برای جلوگیری از فراگیری ابتلا به کرونا ویروس در خانه های خود بمانند و از تردد و حضور در خیابان ها و بازار اجتناب کنند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی دانشکده علوم پزشکی سراب،دکتراکبرنادی در نشست ستاد یشگیری از کرونا شهرستان سراب گفت: شهروندان باید با جدی گرفتن خطرشیوع کرونا نسبت به رعایت مراقیبت های بهداشتی و دستورالعمل های ابلاغی اهتمام کنند.

وی با دعوت از شهروندان به ماندن درخانه و پرهیز از تردد و حضور در خیابان و بازار یاداورشد: باید کرونا را جدی بگیریم و بدانیم که درصورت رعایت نکردن توصیه های بهداشتی ابتلا به کرونا اجتناب ناپذیر خواهد بود و لی در صورت رعایت توصیه ها چرخه انتقال ویروس قطع و این ویروس زودتر مهارخواهد شد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی سراب با قدردانی از مدافعان سلامت شهرستان سراب گفت:همکاران حوزه سلامت شب و روز خود را صرف دفاع از سلامت مردم می کنند،از همان لحظه اعلام ورود ویروس بخش ایزوله در بیمارستان راه اندازی شده و معاونت بهداشتی نیز درجهت آموزش مهارت های مراقبتی،بررسی میزان شیوع ،نظارت بر اماکن عمومی ،تشکیل تیم های غربالگری و راه اندازی درمانگاه ویژه برای کنترل علائم اقدام می کند ضمن اینکه درحوزه آموزشی و دانشجوئی نیز فعالیت هایی درجهت اطلاع رسانی و آموزش همگانی صورت می گیرد.

دکترنادی به تشکیل نشست های روزانه با حضور فرماندارشهرستان سراب برای ایجادهماهنگی های بین بخشی اشاره کرد وافزود: همکاری بین بخشی خوبی در سطح شهرستان وجوددارد و معابر عمومی و اماکن به طور مرتب ضدعفونی می شود.

رئیس دانشکده علوم پزشکی سراب با قدردانی از تعامل سازنده امام جمعه سراب در مورد پیشگیری از کرونا تاکید کردک با مساعدت و همراهی امام جمعه محترم از برگزاری اجتماعات که خطر شیوع را افزایش دهد پرهیز می شود.

7کرونایی در سراب

به گفته رئیس دانشکده علوم پزشکی سراب تا این لحظه(شنبه 17اسفند)از مجموع 45بستری در بخش جنرال بیمارستان که به بیماران مشکوک اختصاص یافته 7 مورد کرونای قطعی اعلام شده و هیچ مورد فوتی گزارش نشده است.


 
  • نوشته شده
  • در شنبه 17 اسفند 1398
  • ساعت 10
  • توسط جواد عباس زاده
نظرات شما
captcha refresh